Cześć! Nazywam się Maciek Orłowski. Zarówno zawodowo, jak i prywatnie żyję wspinaniem. Od 10 lat jestem trenerem. Na co dzień spotkać mnie można w Koroniarskiej piwnicy lub na Moodzie, gdzie prowadzę treningi grupowe i indywidualne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Gdy trenuję innych, jestem wymagający i zaangażowany, starając się jednocześnie utrzymać przyjazną atmosferę. Ponieważ uważam, że w treningu najważniejszy jest zrównoważony rozwój, do każdego podchodzę indywidualnie. Przede wszystkim kładę duży nacisk na technikę, a w drugiej kolejności na ogólne przygotowanie fizyczne. Choć do wielu rzeczy nie mam poważnego nastawienia, to moją pracę chcę wykonywać dobrze, dlatego często śledzę nowinki, konsultuję się z fizjoterapeutami i innymi trenerami oraz sięgam do fachowej literatury. Choć teoria i dyscyplina są dla mnie istotne, nie zapominam o tym, żeby każdy trening był zabawą, w którą wszyscy angażują się do ostatniej kropli potu.

Osobiście wspinam się głównie sportowo. Choć najlepiej idzie mi na niskich formach, gdzie każdy ruch stanowi wyzwanie i swego rodzaju zagadkę, dużo radości czerpię z długich, zróżnicowanych dróg, wymagających pełnej palety umiejętności. Od czasu do czasu lubię też spróbować swoich sił w innym sporcie, najlepiej takim, który jest wyzwaniem dla głowy. Od jazdy na monocyklu, przez BJJ po szachy. Pomaga mi to nabrać nowej perspektywy na trening i ruch wspinaczkowy. Poza wspinaniem wolny, czas lubię spędzać w małym gronie przyjaciół na łonie natury.

Poniżej kilka suchych i nudnych faktów z mojego życia (których pewnie i tak nie przeczytasz, ale napisałem, bo każdy pisze).

  • Dwóch moich podopiecznych zrobiło VI.6 RP linowo.
  • Zrobiłem dwie VI.6 (8b) RP linowo i 7C FL boulderowo.
  • 2022 - Kurs Instruktora Wspinaczki Sportowej PZA.
  • 2017 - Zdobyłem tytuł Magistra na Krakowskim AWF (Wychowanie Fizyczne, specj. Gimnastyka Korekcyjna).
  • 2014 - Kurs Instruktora Sportu: Wspinaczka Sportowa.
  • 2013 - Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej: Pływanie.
  • 2010 - Kurs Pomocnika Instruktora PZN.
  • 2009 - Kurs Skałkowy.